Nasze placówki

Iga Kazimierczyk

Jestem doktorem nauk pedagogicznych, a z obszarem edukacji jestem związana od początku swojej pracy zawodowej. Jestem nauczycielką mianowaną, prowadzę zajęcia dla studentów pedagogiki, byłam dyrektorką szkoły, koordynowałam i tworzyłam projekty edukacyjne w organizacjach pozarządowych. Pracą z najmłodszymi zajmuje się nieprzerwanie od 7 lat. Po latach pracy w obszarze edukacji w sektorze pozarządowym wróciłam do pasji, jaką daje praca z małym człowiekiem. Jestem osobą, która stara się, aby placówki przeze mnie prowadzone działały sprawnie, odpowiadam za sprawy formalne i finansowe. W Piccoli Ricci pracuję także jako pedagog, prowadzę konsultacje z rodzicami, obserwację dzieci, planuję indywidualnie adaptacje maluchów. Lubię pracę z ludźmi ale szczególnie z tymi najmniejszymi, bo nic nie cieszy tak, jak obserwacja i pomaganie w procesie rozwoju drugiego człowieka. Jestem również prezeską fundacji „Przestrzeń dla edukacji”, angażuję się także w działania, których celem jest poprawa funkcjonowania jakości systemu edukacji. Jestem mamą sześcioletniego Kazika.

Patrycja Zielińska

Kierująca pracą „Drejdla”. Jestem mamą czworga dzieci, co uwarunkowało kierunek mojego rozwoju osobistego w zakresie świadomego rodzicielstwa, rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy (NVC) Początkowo planowałam zajmować się rodzinami na starcie (w okresie okołoporodowym) czyli wyszkoliłam się na doulę i jestem członkinią założycielką Stowarzyszenia Doula w Polsce. Byłam aktywną uczestniczką Klubów Mam, organizowałam i prowadziłam spotkania dla rodziców. Skończyłam Policealne Studium Medyczne na kierunku technik masażysta, dodatkowo szkoląc się w masażach dziecięcych i dla kobiet w okresie okołoporodowym. W Drejdlu jestem opiekunką ale mam poczucie, że to ja uczę się wiele od waszych dzieci, jak najlepiej wspierać małego człowieka w jego samoświadomości emocjonalnej i potrzeb oraz kompetencjach społecznych bo według mnie te umiejętności są absolutną podstawą szczęśliwego życia. Dużo czytam, uczęszczam na warsztaty i wykłady bo rozwój osobisty jest dla mnie podstawą do bycia mądrym i adekwatnym przewodnikiem w naszej małej społeczności. W Drejdlu wspieram rozwój i kreatywność dzieci poprzez organizację przestrzeni adekwatnie do potrzeb grupy, animowanie zajęć muzycznych i sensoryczno-plastycznych oraz aktywne towarzyszenie w zabawach swobodnych.

Ewa Jagielińska – Szlassa

Kierująca pracą Piccoli Ricci, Jestem młodą i energiczną osobą, która znalazła swoje życiowe powołanie. Opieka nad dziećmi jest moją życiową pasją, którą chcę rozwijać. Jestem zafascynowana podejściem Jespera Juula, który propaguje idee oparte na szacunku, bliskości i współdziałaniu we wzajemnych relacjach z dzieckiem. Dziećmi zajmuję się od 17 roku życia. Początkowo traktowałam to jako możliwość dodatkowego zarobku, by po jakimś czasie odkryć w sobie pedagogiczną pasję. Dziś praktycznie każde z moich działań związane jest z aktywną opieką nad małymi dziećmi. Jestem pomysłodawczynią projektu „Mama Tata” w Profesjonalnym Kinie Objazdowym, który w miejscowościach, gdzie nie ma kin organizuje seanse filmowe dla rodziców z dziećmi. Od kilku lat jestem opiekunką gromadki pociech, prowadziłam również kawiarnię dla dzieci. Prywatnie jestem mamą sześcioletniej Helenki i półtorarocznej Róży, wspólnie słuchamy muzyki lub przygotowujemy przepyszne i zdrowe potrawy dla naszej rodziny. Czas wolny spędzam najczęściej na koncertach, w muzeach, w kinie lub ćwicząc jogę.